Hasło:
E-mail:
?
  Aktualności  

Szczenięta w naszej stajni

Szczenięta w naszej stajni

2014-11-23

 Galeria zdjęć

6 listopada 2014 nasza Cella Wilcze Serce - owczarek niemiecki długowłosy powiła na świat 4 szczeniaczki - 2 suczki i 2 pieski. Szukamy kochane domy dla kochanych maluchów. Mamy już tymczasowe imiona: Iskierka, Borsuk, Andrzej i Szóstka.

Na bieżąco czas dorastania i dojrzewania na łamach naszej strony.

Serdeczne podziękowania dla cioć chrzestnych Kasi, Kasi2 i Hani. Grawitacyjne wentylowanie noworodków macie opanowane :)

 2 tygodnie mineły i świat się kręci. Oczy otwarte!

 Pan Borsuk znalazł swój dom :)

...a 2 psiaki szukają nadal swoich nowych włascicieli - 1 miesiąc życia spędzony przy "Wieczorze Nalewek"

  

1.    Pies "myśli" po psiemu, a nie po ludzku jak by tego chciało wielu właścicieli.

2.     Pies jest istotą żywą, tak samo jak ludzie odczuwa ból, zimno czy głód. Potrafi się cieszyć, a także smucić i tęsknić.
3.    W stadzie, tam gdzie jest pies nie ma rodziny lecz jest stado, musi być przywódca.
4.    Nigdy nie dopuść do tego, aby twój pies został przywódcą.
5.    Twój pies w hierarchii stada musi być na najniższym szczeblu.
6.    Bardzo ważna jest kolejność spożywania posiłków. Zasada jest prosta: najpierw jedzą ludzie później pies.
7.    Podczas podawania miski pies powinien grzecznie czekać.
8.    Podczas posiłku należy psa pogłaskać - nie chodzi tu o czułość lecz o gest podporządkowywania (pies dominant kładzie łapę na szyi psa podporządkowanego).
9.    Pies powinien bez pokazanie niezadowolenia dać sobie odebrać jeszcze pełną miskę przez przywódcę. Aby go nie drażnić należy mu tę miskę po chwili oddać.
10.    Wskakiwanie na człowieka niekiedy jest oznaką chęci podporządkowania go sobie.
11.    Wśród psów, zresztą podobnie jak u ludzi, w obrębie szczeniąt z tego samego miotu występują osobniki o różnych charakterach. Są szczenięta odważniejsze, bardziej niezależne - zwane dominantami, jak i bardziej strachliwe wykazujące chęć podporządkowania.
12.    Szczeniak musi przebywać pod opieką matki do 6-8 tygodni. W tym czasie szczeniaki powinny mieć kontakt z ludźmi - branie na ręce, głaskanie. Jest to bardzo ważne. Matka zapewnia mu prawidłowy rozwój psychiczny i nauczy go podstawowych zachowań. Codzienny miły kontakt z człowiekiem nastawi go pozytywnie do przyszłego właściciela.
13.    Jeżeli przyszły właściciel ma małe doświadczenie w wychowywaniu psów nie powinien wybierać sobie na początek np. owczarka niemieckiego czy rottweilera, na dodatek dominanta, gdyż katastrofę mamy murowaną. Albo ktoś będzie pogryziony albo pies będzie "oddany w dobre ręce".
14.    Pies nie może spać w łóżku ze swym panem - to też jest hierarchia stada. Ponoć z tym spaniem to jest różnie: wielu ludzi "idzie w zaparte" że pies nie śpi w łóżku, a w rzeczywistości to chyba jest inaczej.
15.    Gdy masz więcej niż jednego psa nie wtrącaj się do ich hierarchii. Same sobie to ustalą, a ty jako przywódca tylko to zaakceptuj.
16.    Pamiętaj - biciem nigdy nie osiągniesz dobrych wyników - są inne lepsze metody.
17.    Zastraszony złym wychowaniem pies jest niebezpieczny - może pogryźć ze strachu. Pamiętaj: zając jest strachliwy i zawsze będzie próbował uciec, ale gdy zagonisz go do kąta i odetniesz mu drogę ucieczki to cię podrapie.
18.    Pies nie rozumie znaczenia ludzkich słów - niestety. Pies kojarzy dźwięki, gesty, mimikę twarzy pana z wyuczonymi zachowaniami.
19.    Aby pies mógł kojarzyć polecenia potrzeba do tego pracy i czasu. Czasami potrzeba dużo czasu.
20.    Jeżeli pies nie potrafi się czegoś nauczyć to biciem tego nie przyspieszysz. Najprawdopodobniej osiągniesz odwrotny skutek. Trzeba więcej cierpliwości i czasu. A może pies jeszcze jest zbyt młody, a jego pan zbyt ambitny?
21.    Pies szybciej kojarzy polecenia, gdy związane są z czymś miłym dla niego (przysmak, pogłaskanie) niż nieprzyjemnym.
22.    Pies powinien wiedzieć które z jego zachowań się nam nie podoba.
23.    Są rasy psów, które łatwiej się uczą, a są też rasy bardziej oporne. To że pies się trudniej uczy nie zawsze oznacza jego głupotę, czasami stara się być bardziej niezależny.
24.    Ulubionym powiedzeniem współczesnych ludzi (a może jest to przekleństwo?) jest: "nie mam czasu". Drogi czytelniku nie kupuj psa gdy "nie masz czasu".