Hasło:
E-mail:
?
  Aktualności  

Szkolenia jeździeckie z Justyną Rucińską

Szkolenia jeździeckie z Justyną Rucińską

2020-03-01

 

II szkolenie odbyło się 29-30 sierpień 2020 a uczestnicy z koniem to:Mirka, Karolina, Natalia, Gosia, Artur, Zosia, Patrycja, Iwona - ze słuchaczami było nas 20 osób. 

I szkolenie 21-22 kwietnia 2018 zorganizowaliśmy w naszej stajni spotkanie z Justyną Rucińską  "Naturalne szkolenie jeźdzca i konia" www.szkoleniekoni.com

Na szkoleniu była maksymalna ilość uczestników z koniem - 8 oraz 6 słuchaczy. 4 konie były z naszej stajni (Datura, Eevee, Oksana i Zatina) oraz 4 przyjezdne ( Ferro, Jakobin J, Rodos i Czarodziejka).

W sumie 14 osób trenowało swoje umiejętności w kameralnej atmosferze. Podobało się indywidualne podejście trenera do wszystkich uczestników. Na placu treningowym mieliśmy 8  par pracujących w dwóch grupach po 4 w różnym czasie i różnym stopniu zaawansowania. Każdy skupiał się nad "czymś SWOIM" i decydował czy pracuje z ziemi czy z siodła.

Słuchacze mieli okazje chłonąć, obserwować i dopasowywać się do poziomu swoich umiejętności. Dyskusje były merytoryczne, a pytania szczegółowe nie zostawały bez odpowiedzi.Teoria i praktyka pokryła się w 100%. Polecamy być najpierw słuchaczem, a potem uczestnikiem z koniem na szkoleniu u Justyny.

Oprócz pracy z ziemi i siodła mieliśmy okazję zobaczyć pracę z koniem, który nie chce wchodzić do przyczepy. Obserwowaliśmy zachowanie i opory konia oraz reakcje Justyny, która go uczyła oraz tłumaczyła jego sposób myślenia i pomagała przełamywać opory. Przewidywała i miała plan na reakcje. Otoczenie było mało komfortowe bo przy ruchliwej drodze po ktrej co chwile jezdziły albo samochody albo rowery. Szacun.

Dziękujemy za nowe doświadczenie. Planujemy spotykać się miniumum raz w roku.