Hasło:
E-mail:
?
  Aktualności  

Trenujemy

Trenujemy

2019-03-01

Sportowo....? Zobaczymy jak nam pójdzie. Będziemy się i konie gimnastykować. Każdemu się przyda :)

Nareszcie rozpoczęliśmy treningi "gimnastyczne" naszych rumaków. Wszystkie konie wydoroślały na tyle aby zacząć dawać im trochę trudniejsze zadania do wykonania. Naszym celem jest dostosowanie treningu do wieku i umiejętności konia. Systematyka, rozwaga i delikatność to priorytety. Czas dany koniowi jest najważniejszy. Planujemy ćwiczenia na bieżąco na ile konie nam pozwolą.

Rytm - idąc w rytmie wszystko się powoli układa. Koń uwielbia rytm. Raz dwa raz dwa... raz dwa trzy cztery .... i spokojny oddech jeźdzca.

Rozluźnienie - dążymy do rozluźnienia konia, aby nam zaufał i czuł się z jeźdzcem pewnie. Krok po kroku do przodu. Jak to zrobić? Jeździec z wyczuciem i sam w rozluźnieniu i równowadze naturalnie prosi swoją postawą o rozluźnienie. Spięty, nerwowy, niepewny jeździec przenosi strachy na konia. Rozluźniony jeździec to rozluźniony koń:)

Kontakt - Spełniając powyższe czyli jeżeli koń kroczy w rytmie i jest rozlużniony będzie on dążył do kontaktu z naszą ręką której przedłużeniem są wodze i na końcu wędzidło. Miękki kontakt, elastyczna ręka jeźdzca budują kontakt między sobą.

Impuls - koń dąży do przodu na każdą naszą prośbę/pomoc. Czujemy jak przepływa energia od nas do konia.

Wyprostowanie - Gdy siedzimy na koniu symetrycznie i nie przeszkadzamy, koń zaczyna iść do przodu prosto w rytmie, rozluźnieniu i na kontakcie.Pomocy używamy symetrycznie. Nie jest to łatwe zadanie ponieważ z reguły naturalnie koń i człowiek nie jest symetryczny. Dążymy do wyprostowania. Zwracamy uwagę na położenie siodła, wodzy, wszystkiego. Nasza postawa jest kluczowa czyli siadamy symetrycznie, długości strzemion identyczne - skanujemy swoje ciało aby dążyć swoją postawą i pomocami do wyprostowania konia.

Zebranie - to uczucie samoniesienia konia i jeźdzca. Taki efekt możliwy jest dzięki prowidłowemu wyszkoleniu fizycznemu i psychicznemu konia. Bardzo dobry jeździec potrafi sprawić aby rumak odciążył przednie nogi i stawy i przeniósł prace na tylne nogi i zad konia. Piękny obrazek, na który są wrażliwi sędziowie ujeżdźenia.  

Ćwiczenia gimnastyczne wykonujemy na koniach z predyspozycjami skokowymi i ujeżdzeniowymi. 

  

Konsultacje ujeżdzeniowe z Marleną Grucą za nami 25.05.2019 kolejne przed nami.

 Laguna 08.2019

 Laguna 08.2019

 Zatina 08.2019

 Zatina 08.2019