Hasło:
E-mail:
?
  Aktualności  

Hubertus w naszej stajni

Hubertus w naszej stajni

2012-11-11

Pogoda idealna, rodzice i ich pociechy na co dzień jeżdżące w naszej stajni oraz wspaniała atmosfera towarzyszyły nam wszystkim w obchodach dnia Św. Huberta, który przypada dokładnie 3 listopada. W tym roku postanowiliśmy uczcić ten niezwykły dzień na dwa sposoby, a mianowice dodatkowym świętem ściśle powiązanym z kulturą konną był dzień odzyskania niepodległości, który przypada 11 listopada.
 
Obydwa święta dotyczą wysokich wartości patriotycznych, które w historii kawalerii odgrywały dużą rolę.
 
Święto 11 listopada - Rada Regencyjna czyli organ władzy zwierzchniej Królestwa Polskiego przekazała władzę nad podległym jej wojskiem Józefowi Piłsudskiemu, co uznano za datę odzyskania pełnej niepodległości.
 
Święto Hubertusa - tradycyjne święto leśników, myśliwych i jeźdźców organizowane na zakończenie sezonu na przełomie października i listopada.
 
Był to dzień, aby spotkać się wspólnie ze wszystkimi, którzy jeżdżą i otaczają nas swoją obecnością. Impreza trwała do godzin popołudniowych i obejmowała zawody na maneżu gdzie wyjątkowo wszyscy uczestnicy zajęli pierwsze miejsce oraz poszukiwanie lisa, gdzie każdy mógł i osiągnął własną kitę, którą zabrał do domu

galeria

                                                                    video część 1

                                                                  Video część 2