Hasło:
E-mail:
?
  Aktualności  

Hubertus Erania 2012

Hubertus Erania 2012

2012-11-03

Kolejne zaproszenie na zakończenie sezonu jeździeckiego przyjęliśmy z radością. Hubertus w Eranii w hotelu położonym w Ustroniu Morskim kojarzy nam się z początkami naszej jazdy konnej. Pierwsze treningi odbywały się pod okiem instruktorki Agnieszki, która była również gospodarzem minionej imprezy.

Pomimo niesprzyjającej pogody w kończącym się tygodniu chętnych do jazdy i widzów nie brakowało. Na starcie zameldowało się 17 jeźdźców w tym część przyjezdnych spoza Ustronia. Kolejnym zaskoczeniem było uczestnictwo w podobnej ilości mężczyzn i kobiet co nie zdarza się często. Widzowie zajęli miejsca w specjalnie przygotowanym wozie. Po dokładnym przygotowaniu rumaków udaliśmy się na oficjalne powitanie i rozpoczęcie, które zakończyło się przemówieniem gospodarza urokliwego obiektu, strzemienny i dalej w poszukiwaniu wrażeń, wspomnień i rudego lisa.
 
W terenie jak to przy takiej ilości koni trudno było utrzymać kolejność szyku co  zaowocowało 3 drobnymi upadkami. Jednak jak to na bezpiecznych imprezach bywa wszystko skończyło się szczęśliwie.
 
Tegorocznym zwycięzcą w poszukiwaniu lisa okazał się Leszek przedstawiciel Stajni Mezowo, która reprezentowana była przez 3 ułanów w tym jedna ułanka.
 
Po powrocie z terenu wszyscy uczestnicy i obserwatorzy zostali zaproszeni na typowe hubertusowe jadło do pobliskiej chaty biesiadnej.
 
Do końca dnia słychać było w całym ośrodku wspomnienia, mity, plotki mijającego dnia i towarzyszące mu atrakcje.
 
Według danych statystycznych przebyliśmy trasę długości 12,5 kilometra w czasie 1 godziny i 39 minut. Średnia prędkość wynosiła 8km/h.
 
 

galeria