Hasło:
E-mail:
?
  Aktualności  

Rajd Mierzęcin

Rajd Mierzęcin

2011-07-01

Sezon wypoczynkowy z naszymi czworonogami spędziliśmy w pięknych sceneriach Pałacu Mierzęcin w lubuskim 60 kilometrów od Wałcza. Odkrywając kolejne karty polskiej turystyki konnej mogliśmy podziwiać dłuuugie niczym nie zakłócane leśne dukty, które nie miały końca. W porównaniu do mazurskich tras, które udało nam się przebyć w ostatnich sezonach różnica polega na długościach odcinków do galopowania.

 

W lipcowy tydzień złamany pogodowo udaliśmy się do Mierzęcina położonego na skraju trzech województw: wielkopolskiego, zachodnio-pomorskiego i lubuskiego. Wieś położona jest na trasie Wałcz - Gorzów Wielkopolski. Pałac Mierzęcin oferuje wiele atrakcji w słoneczne jak również w deszczowe dni. Dla pasjonatów hippiki jest możliwość przyjazdu z własnymi konikami lub skorzystanie z lekcji jazdy konnej na maneżu lub w terenie z instruktorem.  Piękna i rozległa infrastruktura obiektu zadowoli na pewno wymagających klientów. Basen, siłownia, SPA, kręgielnia, kilka stołów bilardowych i bardzo okazały park z ogromną ilością zieleni, korty tenisowe, własny parkur i przede wszystkim tereny leśne, które ciągnęły się kilometrami zachęcając do długich galopów i aktywnego wypoczynku. Gdyby nie GPS nasze dwugodzinne trasy z pewnością byłyby dłuższe, ponieważ zagubienie się było tylko kwestią czasu. Obiekt organizuje również spływy kajakowe, które cieszą się dużą popularnością. 
 
Świetna opieka stajenna, instruktorska i obsługa powodują, że czas spędzony na terenie posiadłości na pewno utrwali miłe wspomnienia.
 
Trasy konne nie są oznaczone, jednak szerokie i piaszczyste drogi, na których nie udało nam się (na szczęscie) spotkać żadnych pojazdów motorowych umożliwiają bezpieczne jazdy w kłusie i oczywiście w galopie.
 
W odległości kilku kilometrów od Pałacu znajduje się świetnie przygotowane pole biwakowe, które prawdopodobnie zostało zbudowane przez lokalne struktury sołectwa. 
 
Pierwszego dnia pobytu przebyliśmy trasę rozpoznawczą o długości 12 kilometrów pełną długich odcinków, które pokonywaliśmy galopem.
 
dystans 12 km
średnia prędkość 10 km/h
najniższa wysokość 42 mnpm
najwyższa wysokość 65 mnpm
czas przejazdu 1h13m
 
 
Drugi dzień biorąc pod uwagę spokojną i długą noc w nowej stajni pozwoliliśmy sobie na większą dawkę adrenaliny i nasza trasa wysunęła się jeszcze głębiej w lubuską dzicz.
 
Na trasie napotkaliśmy pole biwakowe przygotowane dla turystów pieszych, konnych i rowerzystów, którzy z powodzeniem mogą rozbić namiot i korzystać z uroków tego terenu.
 
dystans 18km
średnia prędkość 9km/h
najniższa wysokość 42 mnpm
najwyższa wysokość  80 mnpm
czas przejazdu 2h03m
 
 
Trzeciego, jeszcze trochę słonecznego dnia, kierunek wyjazdu podobny był do dni poprzednich jednak pozwoliliśmy sobie na odrobinę zagubienia.
 
dystans 11km
średnia prędkość 9km/h
najniższa wysokość 52mnpm
najwyższa wysokość  70mnpm
czas przejazdu 1h14m
 
 
Podsumowanie: Tegoroczny wyjazd w nowo poznane miejsca na mapie naszego kraju pozostawił niezapomniane wrażenia. Pięknie przygotowane dla turystów o różnych upodobaniach miejsce wraz z pełną bazą atrakcji na dni słoneczne gdzie można skorzystać z zewnętrznych sportów jak w deszczowe, gdzie do dyspozycji oddane są salony masażu i inne wodne i klubowe atrakcje.
 
Przyjaźnie nastawiona obsługa hotelu, a w szczególności stajenna (instruktorka i Marcin) pozwalają w pełni korzystać z uroków sportów konnych i rekreacji. 
 
 
Dynamiczna mapa tras w Mierzęcinie dostępna na portalu www.zabookuj.eu